World of Warplanes – przegląd złotej ery awiacjiStało się! Twórca legendarnej już gry World of Tanks wypuścił kolejną rewelacyjną pozycję – World of Warplanes. Strzał w dziesiątkę, czy totalna klapa?

Ponad 2 miliony graczy z całego świata, ponad 200 modeli samolotów! To mówi samo za siebie. Jesteś gotów na sprawdzenie się w roli pilota latających maszyn bojowych?

belka graj za darmo World of Warplanes   przegląd złotej ery awiacji

Gra: World of Warplanes
   
Wydawca: Wargaming
  
Kategoria: Symulatory, 3D
 

W grze World of Warplanes zasiądziesz za sterami jednego z wielu modeli samolotów. Do dyspozycji masz jednostki pamiętające czasy przed II Wojną Światową, pierwsze myśliwce odrzutowe z czasów Wojny koreańskiej czy też samoloty prototypowe, które nigdy nie wzniosły się w powietrze. Każda jednostka ma swoje unikalne właściwości, zgodnie z realnymi odpowiednikami. W grze możemy je modernizować i ulepszać aby zwiększyć swoje szanse podczas bitew. Wraz z postępem gracza pojawiają się do wykupu coraz to lepsze jednostki bojowe.

Twórcy gry podzielili jednostki latające na cztery klasy:

  • myśliwce klasy lekkiej
  • myśliwce pokładowe
  • ciężko uzbrojone myśliwce
  • samoloty szturmowe (ziemia-powietrze)

W grze dostępne są maszyny kilku nacji, np: japońskie, brytyjskie, amerykańskie, radzieckie i niemieckie. Każda z nacji posiada swoje technologie wykorzystywane do tworzenia i modernizacji swoich samolotów. Która nacja ma największą przewagę militarną? Trudno powiedzieć. Każda maszyna ma swoje plusy i minusy, do ciebie należy wybór.

Zaczynasz grę z podstawowym, dwupłatowym samolotem pierwszego stopnia. Z czasem, po wygranych bitwach będziesz miał możliwość ulepszenia swojego samolotu. W bitwach zdobywasz doświadczenie, które pozwalają na nowe badania technologiczne dzięki którym będziesz mógł opracować nowe podzespoły do swojej latającej maszyny – lepsze karabiny, wydajniejszy silnik, lepsze pancerz. Dzięki punktom doświadczenia możesz odblokować lepsze maszyny. Za srebro, które również otrzymujesz w bitwach możesz wykupić opracowane dzięki doświadczeniu technologie oraz nowe maszyny. To sprawny system, który zyskał wcześniej aprobatę milionów użytkowników w grze World of Tanks.

740e6f99 World of Warplanes   przegląd złotej ery awiacji

Podobnie jak w wspomnianym wyżej starszym bracie, w World of Warplanes również funkcjonuje system uszkodzenia maszyny. Każda maszyna posiada określona liczbę tzw. punktów wytrzymałości (PW). Można podniszczyć samolot poprzez np. uszkodzenie czy awaria silnika, podpalenie maszyny czy też zranienie pilota maszyny. Ale uwaga – nie ma dobrze rozlokowanych stref – trafiając w daną część samolotu nie dostrzeżemy tego uszkodzenia, no może poza smugą dymu z silnika. Samolot traktowany jest jak całość.

W World of Warplanes typ bitwy okrojony został do modelu deathmatch – rozwal wszystko co się rusza i zrób to jak najszybciej. Wykorzystanie taktyki okazuje się tutaj jednak marne, bo bitwy przeważnie kończą się w dosłownie kilka minut. No może przesadzam, bo nie napisałem nic o celach naziemnych prawda? Tak, jest ich kilka, a nawet kilkanaście! Za to zniszczenie ich nie daje wiele przewagi. Bitwy zdominowane są przez model deathmatch.

Generalnie World of Warplanes to ciekawa pozycja. Warto docenić system motywacyjne – zdobywając doświadczenie i srebro poszerzasz możliwości swojej floty bojowej. Dobrze zbalansowany system jest atutem w World of Warplanes.

Jesteś gotowy na bitwy w przestworzach? Zagraj w World of Warplanes za darmo!

belka graj za darmo World of Warplanes   przegląd złotej ery awiacji

Daj znać znajomym!

Powiązane wpisy

0 komentarze(y)

Zostaw komentarz

  • RSS
  • Facebook