Might & Magic: Duel of Champions – magiczna karcianka.Might & Magic: Duel of Champions to zdecydowanie jedna z najlepszych sieciowych gier karcianych usytuowanych w świecie Might &  Magic. Tworząc grę Ubisoft dał nam możliwość potyczek z graczami z całego świata używając do tego przeglądarki internetowej.

belka graj za darmo Might & Magic: Duel of Champions   magiczna karcianka.

Gra: Might & Magic: Duel of Champions
   
Wydawca: Ubisoft
  
Kategoria: RPG, Fantasy
 

Głównym zadaniem gracza w Duel of Champions są sieciowe pojedynki z innymi graczami, podczas których korzystamy z własnej, szczegółowo dobranej talii kart. Dzięki tym kartom możemy wprowadzać na pole bitwy jednostki wojskowe, tworzyć wydarzenia lub rzucać różnorakiego rodzaju zaklęcia. Możesz stworzyć talie składające się maksymalnie z 209 kart ale warto dodać, że im więcej kart w talii, tym trudniej wylosować w bitwie tą, która jest najbardziej potrzebna w danej chwili. Dobrym pomysłem na początku przygody z Might & Magic: Duel of Champions jest ułożenie talii, która zawiera więcej stworzeń niż zaklęć i łutów szczęścia, bo jeszcze nie wiesz, jakie efekty wywołują poszczególne karty. Silniejsze i droższe karty nie zawsze gwarantują zwycięstwo: posiadając chmarę słabszych stworzeń, możesz szybko osiągnąć decydującą przewagę nad przeciwnikiem. Dlatego mądrze dobieraj karty!

kat alternative1 Might & Magic: Duel of Champions   magiczna karcianka.

Dowódcą Twoich wojsk jest bohater. Od właściwości umiejscowionych na jego karcie zależy jakie karty odpowiadające za działania i jednostki będzie można umieścić w swojej talii. W grze jest dostępnych siedem frakcji – Przystań, Nekropolia, Inferno, Twierdza, Świątynia, Akademia oraz frakcja neutralna. Na przykład Seria, Tropicielka Zagubionych Dusz, reprezentuje Nekropolię, więc w jej talii mogą się znaleźć tylko stworzenia właściwe dla tej frakcji lub stworzenia neutralne. Bohaterowie są też biegli w jednej lub kilku szkołach magii, które określają, jakie karty zaklęć mogą się znaleźć w ich talii. Seria może korzystać wyłącznie z zaklęć magii ciemności i magii wody.

Potyczki z graczami odbywają się na planszy posiadającej 16 pół, na których można wystawiać swoje karty. Jak nietrudno się domyślić, celem każdej bitwy jest zwycięstwo nad przeciwnikiem, a dochodzi do tego gdy bohater przeciwnika straci swoje punkty życia.
Po wygranej bitwie otrzymasz punkty doświadczenia oraz pieniądze, które możesz wydać na różnorakie karty w sklepiku Might & Magic: Duel of Champions.
W grze dostępne są też turniejowe tryby rozgrywki. W zależności od dnia, oficjalnym turniejem może być turniej jackpot lub turniej szwajcarski.
W turnieju jackpot możesz walczyć kolejno z innymi graczami: zaczynasz z zerową liczbą punktów i stopniowo pniesz się w rankingu, o ile będziesz dawał sobie radę. Za każdy pojedynek otrzymujesz niewielką nagrodę pieniężną, ponieważ większość zdobyczy wędruje do wspólnej puli. Im wyżej uplasujesz się w rankingu, tym większy procent puli przypadnie ci w udziale na koniec dnia.
W ramach turnieju szwajcarskiego dołączasz do grupy złożonej z 8 graczy. Następnie rozgrywasz 3 pojedynki, a dwóch najlepszych graczy otrzymuje hojną nagrodę. Przewidziana jest również nagroda pocieszenia, która losowo powędruje do jednego z graczy zajmujących miejsca od 3 do 8. Aby wziąć udział w turnieju szwajcarskim, musisz mieć bilet, który można nabyć w sklepie. Jeśli chcesz potrenować wariant rozgrywki stosowany przy turnieju szwajcarskim, możesz również tworzyć własne turnieje, ale w nich nie ma żadnych nagród.

Co na początek w Duel of Champions? Przejdź szkolenie, a następnie ukończ kampanię! W ten sposób zapewnisz sobie na początek odpowiednią ilość złota i pieczęci.
Następnie rozegraj kilka pojedynków z innymi graczami, aby wejść na kolejny poziom, a gdy już zdobędziesz odpowiednią liczbę pieczęci, kup Zestaw (lub Duży Zestaw, o ile cię na niego stać). W ten sposób zapewnisz sobie mnóstwo kart i zaczniesz piąć się w rankingach.
Bohaterskie Pakiety kupuj tylko wtedy, gdy uważasz, że masz dostatecznie dużo stworzeń: jeśli zbyt wcześnie kupisz Bohaterski Pakiet, możesz trafić na bohatera z innej frakcji, który na nic ci się nie przyda, bo zabraknie ci dla niego kart.
Materiały z Podorędzia (doładowania do doświadczenia i złota) kupuj tylko wtedy, gdy wiesz, co robisz. Zbyt wczesny zakup biletów na turniej szwajcarski również może okazać się zbędnym wydatkiem. Warto przy tym powtórzyć, że są to strategie zalecane jedynie dla nowych graczy.

Podsumowując, gra Might & Magic: Duel of Champions potrafi wciągnąć na kilka dobrych godzin. To wszystko za sprawą grywalności, klimatu Might & Magic i rewelacyjnej szacie graficznej przeplatanej klimatyczną muzyką, która dopasowana jest do toczonej potyczki. Gra przenosi nas na chwilę w świat magii i potężnych wojowników czekających na Twoje rozkazy.

belka graj za darmo Might & Magic: Duel of Champions   magiczna karcianka.

Daj znać znajomym!

Powiązane wpisy

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz

  • RSS
  • Facebook