Goodgame Empire – zwycięstwo jest blisko!Goodgame Empire to fajna, lekka i przyjemna gra strategiczna. Znane Ci są pojęcia jak: feudał, rycerz, farma, plądrowanie, palenie wiosek, zadania, misje i średniowieczne klimaty? Jeśli tak, to zapraszam do krótkiej recenzji gry Goodgame Empire.

belka graj za darmo Goodgame Empire   zwycięstwo jest blisko!

Gra: Goodgame Empire
   
Wydawca: Good Game
  
Kategoria: Strategie
 

Na wstępie zaznaczę, że przy rejestracji warto podać email, do którego faktycznie mamy dostęp, gdyż po rejestracji mamy możliwość odebrać wiadomość powitalną z prezentem w wysokości 300 (wartości te mogą ulec zmianie) rubinów – waluty premiowej wykorzystywanej w grze.

goodgame empire ad Goodgame Empire   zwycięstwo jest blisko!

Zaczynasz grę posiadając spore królestwo i masz za zadanie zaatakować przeciwnika. Tutaj w grze pomaga rewelacyjny przewodnik. Poprowadzi Cię krok po kroku, wypisze szczegóły, niemal sam za Ciebie kliknie w odpowiednie klawisze. Ok, dość o przewodniku, czas walczyć! Taka się składa, że dysponujesz na początku sporą armią, zadaniem której jest atak na nieprzyjaciela. Po udanym (bankowo) ataku przeniesiesz się do nowej lokalizacji aby zbudować swoje królestwo od nowa. W tym miejscu również pomaga przewodnik, nie pozwalając nam zgubić się nawet w najdrobniejszej ścieżce.

Mamy za zadanie zbudować imperium za pomocą dostępnych surowców: drewno, kamień, żywność, oraz dodatkowe środki płatności takie jak monety oraz rubiny – premiowa waluta. Początkowo skupiamy się na ekonomii i nowych budynkach, które pozwolą nam na dalszy rozwój. Zbudujemy chatę drwala produkującą drewno (a gdzie tartak?), kamieniołom dostarczający kamień z pobliskich skał, gospodarstwo zaopatrujące miasto w żywność oraz domy mieszkalne do zasiedlenia mieszkańców. To jest standard, który definitywnie musisz posiadać.

W wybudowaniu powyższych budynków pomaga nam system zadań. To system zadań nakazuje nam niejako wybudowanie opisanych wyżej budynków, a wykonując te zadania otrzymujemy dodatkowe profity w postaci surowców i środków płatniczych – przynajmniej na początku – w późniejszym okresie za wykonane zadania dochodzą także jednostki i inne charakterystyczne dla danego poziomu artefakty.

empire podatki Goodgame Empire   zwycięstwo jest blisko!

Warto wspomnieć także o systemie podatków, dzięki któremu zdobywamy monety. Monety są niezbędne do szkolenia naszych wojsk zarówno ofensywnych jak i defensywnych. Bez tej waluty nie będziemy w stanie atakować i bronić się, co oznacza całkowitą kapitulację militarna na starcie. Pamiętaj, że kiedy skończy się Twój okres ochronny, najeźdźcy  będą nacierać ze wszystkich stron, jedyna nadzieja w wyszkoleniu odpowiedniej ilości jednostek defensywnych i dodatkowych maszyn, które pomogą w odparciu wroga.

Goodgame Empire jest taką niezłą, ciekawą i dobrą grą strategiczną posiadającą kilka smacznych kąsków, których na próżno szukać w innych podobnych produkcjach. Wraz ze wzrostem doświadczenia i poziomu gracza coraz bardziej odczuwa się nacisk na aspekt militarny. Już na samym początku przewodnik naprowadzi Cię na działania militarne, kiedy najeżdżamy pokaźną armią nieprzyjaciela. W późniejszych okresach gry sprawy militarne wezmą górę i bez dobrej taktyki obronnej nasze królestwo nie przetrwa długo i zostanie doszczętnie zgrabione.

Warto dodać, że nowy gracz dostaje 7 dni ochrony przed atakami innych graczy. Daje nam to sporo czasu na zbudowanie fortyfikacji, uzbrojenie armii i stworzenie potężnych zasieków. Pomocne tutaj będą jednostki obronne takie jak: Włócznik, Halabardnik, Włócznik weteran, Strzelec, Łucznik, a nawet Uzbrojony mieszkaniec, na ekspercie Miotacz ogni zapalających kończąc.
Dodatkową wartość defensywną zapewnią nam elementy obronne zamku, np.: Kamienie obronne, Smoła, Wzmocnienie bramy zamku, Machikuł, czy też Płonąca fosa.

Działania ofensywne są praktykowane i wpajane nam od rozpoczęcia gry. Oprócz jednostek ofensywnych, istnieją także maszyny, które niejednokrotnie ratują nasze hordy atakujące. Możemy wyróżnić kilka typów maszyn, które osłabiają dane elementy zamku: Drabina oblężnicza, Wieża oblężnicza, Drabina cieni, Potężna wieża oblężnicza (Mur);  Taran, Żelazny taran, Taran cieni, Ciężki taran (Brama zamkowa); Osłona, Osłona z kutego żelaza, Osłona cieni, Mur tarcz (Siła łuczników); Chorągiew, Wojenna chorągiew (wzmacnia chwałę); Worek łupów, Wóz na łupy (zwiększa szabrowane łupy); Wiązki drewna, Pomost, Wiązki cieni, Głazy (głazy).

Goodgame Empire to bardzo przyjemna gra. To wrażenie potęgowane jest przez ciepłą, ciekawą, kreskówkową grafikę, dzięki której będziemy się świetnie bawić. Akcje w grze wprawią nas w świetny, średniowieczny nastrój, a misje wojenne pozwolą nam na odrobinę władzy i dowództwa militarnego.
Jeśli kiedyś miałeś marzenie aby zostać panem w średniowiecznym królestwie, zarządzać swoimi poddanymi, tworzyć historię i walczyć u boku swoich poddanych, to Goodgame Empire jest rewelacyjną propozycją dla Ciebie. Gra nie zajmie Ci dużo czasu, bowiem jeśli się wylogujesz, to poddani będą nadal prowadzić ziemie tak jak im nakażesz.

Zagraj w Goodgame Empire już dzisiaj za darmo! Nie musisz nic instalować, wystarczy przeglądarka internetowa.

belka graj za darmo Goodgame Empire   zwycięstwo jest blisko!

50cb7f41 Goodgame Empire   zwycięstwo jest blisko!
Daj znać znajomym!

Powiązane wpisy

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz

  • RSS
  • Facebook